SAMSUN GÜNDÜZ BAKIMEVİ

Gündüz bakımevleri çoğunlukla çalışan anne ve babalar tarafından tercih edilen, çocukların temel eğitime başlamadan önce motor becerilerini, sosyal becerileri ve fiziki kabiliyetlerini artırmaya yönelik hizmetler sunan okul öncesi eğitim kurumudur.

Gündüz bakımevlerinde alanında uzman eğitici tarafından uyku eğitimi ve tuvalet eğitimi gibi temel konularda da eğitim verilmekte olup gelişim süreçleri takip edilmektedir.

Samsun gündüz bakımevleri hususundan yapılan aramalarda öncelikli olarak sunulan Öykü Adası ve Anaokulu’nun Reggio Emilia ilhamı ile faaliyetlerini planlıyor olması tercih edilme sebepleri arasındadır.

Gündüz Bakımevi ve Kreş Arasında Fark Var Mıdır?

              Kreş ve gündüz bakımevleri aynı özelliklere sahip ve okul öncesi dönemde eğitim veren kurumlardır. Aralarında fark oluşmasına sebep olan durum yaş aralığıdır. Resmî Gazete de yayınlanan ilgili yönetmelik kapsamında 0 – 24 aylar arasında hizmet veren eğitim kurumları kreş, 25 – 66 aylar arasında hizmet veren yerlere de Gündüz Bakımevi denmiştir.

Kreş ve gündüz bakımevi birbirlerinin devamı niteliğinde eğitim kurumlarıdır. Aynı bakanlık çatısı altında olması münasebetiyle birbirlerini bütünleyebilmeleri pek muhtemeldir. Yapılan eğitim programları ve gelişim testleri de aynı paralelde takip edilmektedir.

Gündüz bakımevleriyle ilgili tüm tasarruf ve planlamalar Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı müsaadesiyle yapılabilmekte olup, gerekli bütün denetlemeler yine aynı bakanlık yetkilerindedir. Bakanlık tarafından tüm faaliyetlerin güvence altına alınması ve denetlenebiliyor olması ailelerinde gönül rahatlığıyla çocuklarını emanet etmelerine sebebiyet vermektedir.

Samsun Gündüz Bakımevlerinde Eğitim ve Eğlence İç İçe

Eğitimi oyun ile karışık bir şekilde çocuğa sunan gündüz bakımevleri çocukların hayal güçlerinin geliştirebilmeyi, anne babasında ayrı kaldığı zaman dilimlerinde kendini mutlu hissetmesini sağlamayı hedeflemektedir. Ayrıca ileride kendine güvenen bireyler yetiştirme misyonuyla eğitim veren öykü adası gündüz bakımevi ve anaokulu, uzman eğiticileri ile Samsun gündüz bakımevi aralarında üst sıralarda yerini almıştır.

Günümüz şartlarında, kadınlarında iş hayatında aktif rol almasıyla popülerlik seviyesi artan gündüz bakımevleri artık bir ihtiyaç olmaya başlamıştır. Uzman eğiticilerin doğru yönlendirmeleri sayesinde gündüz bakımevleri, motor becerilerin geliştiği, sosyalleşme kabiliyetlerinin atış gösterdiği ve hayal güçlerinin zorlandığı okul öncesi eğitim kurumlarıdır.

Copyright Play Medya Reklam Ajansı (PMC) © 2022. Her Hakkı Saklıdır. kopyalanması ve çoğaltılması halinde yasal haklarımız işletilecektir.
Sohbet Başlat
Merhabalar nasıl yardımcı olabiliriz ?
Nasıl yardımcı olabilirim ? Bana sorularınızı sorabilirsiniz.
error: Uyarı: İçerik korunuyor !!