OKUL ÖDEMELERİ İLE İLGİLİ ÇOK SORULAN SORULAR

 

 

Eğitim Öğretim Bedeli Hangi Aylar İçin Yapılır? Okul Ödemeleri Ne Zaman Yapılır?

Okul ücretleri eğitim öğretim yılını kapsar. 01 Eylül 202.. ile 30 Haziran 202.. aralığını kapsar. Toplam 10 aydır.

Temmuz –Agustos  ayında yaz okulu programı uygulanır. Yaz  okulu ücreti Haziran ayın da açıklanır.

Eylül ayı ile  birlikte yeni dönem ücretlendirmeleri başlar.

Çocuğumu Okulunuza Başlatacağım Ancak Çocuğun Alışıp Alışamayacağını Denemek İstiyorum, Ücretsiz Bir Deneme Süreciniz Var Mı?

Okulda kayıtlı olmayan hiçbir çocuk bulundurulamaz. Bundan dolayı malesef deneme süreci yoktur. Çocuğun okula kaydı yapılır ücret peşin ödenir  ve adaptasyon süreci başlar.  Çocuğumuzun 1 hafta içinde ayrılması durumunda günlük ücret kesintisi yapılarak kalan ücret iade edilir.1 hafta  sonrasında ayrılma durumda 1 aylık ücret alınır ve kayıt silinir.

Çocuğumu Okula Kayıt Ettirdim Ancak Bir süre Sonra Çeşitli Nedenlerden Dolayı Çocuğumu Okula Göndermekten Vazgeçtim Yapılan Sözleşmeyi Fesih Edebiliyor Muyum? Evet sözleşmenizi fesih edebilirsiniz. Yapılan sözleşmeler eğitim öğretim yılını kapsar ancak istenildiği zaman fesih edilebilir. Bu durumda kayıt sırasında yapılan ön ödeme geri iade edilmez.

Çocuğumu Eğitim Öğretim Dönemi İçinde 15 Gün veya 1 Ay (sürenin bir önemi yoktur) Okula Göndermeyeceğim Sonra Yeniden Okula Devam Ettireceğim, Çocuğun Kaydını Dondurabiliyor Muyuz? Okula Gelmediği Bu Günler İçin Ödeme Yapılıyor Mu?

Çocuğunuz okula kayıtlı olduğu ve sözleşme devam ettiği sürece ödeme yapmaya devam edersiniz. Yapılan sözleşmede belirtildiği üzere yıllık ödeme planı oluşturulur bu ödeme planı aylık taksitlere bölünür. Çocuğun okula devam ettiği günlere göre günlük bir ödeme planı oluşturulmaz. Çocuğun gelmediği günler aylık taksitlerden düşülemez. Veli çocuğunun okul kaydını en az 10 gün  önceden bildirmek koşuluyla fesih edebilir. Eğer 10 gün önceden okula bildirilmezse bilgi verilen ayın taksiti de ödenir. Bu durumda kalan gelecek dönem taksitleri ödenmez. Kayıt dondurma yoktur. Okul boşalan kontenjana yeni öğrenci kayıt edebilir.

 

Temmuz ve Ağustos Aylarında (Yaz Okulunda) Nasıl Bir Ödeme Planı Oluşturulur?

Yaz okulu döneminde aile çocuğun katıldığı süre boyunca aylık olarak ücret öder. Yaz okuluna bir ay katılan aile bir aylık ücret, iki ay katılan aile iki aylık ücret öder.Yaz okuluna davam edip edilmeyeceği HAZİRAN ayında bilgi verilir ve sizlerin dönüşüne göre gruplar oluşturulur.

Yaz okulu ücretleri mevcut dönem ücreti ile aynıdır.(extra gezi, servis,etkinlik ücretleri alınabilir)

 

Kardeş İndirimi: Kardeşlerden büyük olana uygulanan indirim oranı %10’dur ve indirimin her iki kardeşin okulda olduğu sürece geçerlidir, kardeşlerden biri ayrıldığında indirim sona erer

 

Yıllık Ücret artış oranı nasıl belirlenir ?

Ülke koşullarında, ciddi değişiklikler olmadığı sürece, Her yıl Eylül ayında ,TUİK Tüketici Fiyat Endeksi yanında, çalışan sayısı, öğrenci sayısı, yatırım ve gider maliyetleri gibi  faktörler de dikkate alınarak belirlenir.Gerekli durumda Bakanlığın izin verdiği artış oranında dönem ortasında  ücret artışı yapılabilir.

10 aylık peşin ödemelerde dönem ortasında hiçbir koşulda ücret değişikliği yapılmaz.

 

Copyright Play Medya Reklam Ajansı (PMC) © 2022. Her Hakkı Saklıdır. kopyalanması ve çoğaltılması halinde yasal haklarımız işletilecektir.
Sohbet Başlat
Merhabalar nasıl yardımcı olabiliriz ?
Nasıl yardımcı olabilirim ? Bana sorularınızı sorabilirsiniz.
error: Uyarı: İçerik korunuyor !!