Satranç Matematik Nedir?

HO MATH AND CHESS NEDİR?

Ho MathAndChess 1995 yılında Kanada’da Mr.Frank Ho tarafından 4-14 yaş arası çocuklara satranç(oyun) tabanıyla matematik ve geometri öğretmek amacıyla oluşturulan ve resmileştirilen zihinsel gelişim programıdır.

Çocuklara Ne Gibi Fayda Sağlıyor?

Eğitimin ilk 15 günü boyunca çocuğa satranç taşları, taşların yerleri ve değerleri gibi temel bilgiler veriliyor. Sonrasında ise; matematik ve satranç eğitimi birlikte ilerliyor. Matematik eğitimi sırasında toplama, çıkarma, çarpma, bölme gibi temel işlemlerden başlanarak problemler, örüntü, kümeler, olasılıklar, küp açılımı, açılar gibi birçok matematiksel ve geometrik konu satranç hamleleriyle eğlenceli bir şekilde öğretiliyor.Ayrıca çocuk her hamlede problemi kendisi oluşturuyor ve çözümü kendisi üretiyor. Program sonunda çocuk, ileri matematik ve geometri becerisi, üç boyutlu düşünebilme, imgesel bellek, işbirliği yaparak çalışma ve planlama yapmayı öğrenme, çoklu zeka becerisi ve strateji geliştirme gibi beceriler kazanıyor, hafıza ve konsantrasyon konularında gelişme gösteriyor.

Copyright Play Medya Reklam Ajansı (PMC) © 2022. Her Hakkı Saklıdır. kopyalanması ve çoğaltılması halinde yasal haklarımız işletilecektir.
Sohbet Başlat
Merhabalar nasıl yardımcı olabiliriz ?
Nasıl yardımcı olabilirim ? Bana sorularınızı sorabilirsiniz.
error: Uyarı: İçerik korunuyor !!