ATAKUM REGGİO EMİLLİA TEMALI ANAOKU

 

Reggio Emillia Yaklaşımı Nedir?

 

İtalya’nın kuzeyinde yaklaşık olarak 150.000 kişilik nüfusu bulunan bir kasaba olan Reggio Emillia’da yaşayanların 2. Dünya Savaşı sonrasında köylerinde okul bulunmaması sebebiyle çocukların eğitim alabileceği bir okul kurma fikriyle gelişmiş ve tüm dünyaya yayılmış okul sistemidir demek mümkündür bu yaklaşım için.

 

Eğitim her çocuğun hakkıdır mottosuyla yola çıkılmıştır. Bu sayede de okul toplum ve ailenin iç içe olması gerektiği benimsenmiş ve esas olarak kabul edilmiştir. Bu yaklaşım ile çocuklarına dokunan Öykü Adası Kreş ve Anaokulunda sınıf ortamı öğretmenin ta kendisidir şeklinde değerlendirilmektedir.

 

Hayatın anlamıyla ilgili sorulara cevap aramak bu yaklaşımı temel prensipleri arasında yer almaktadır demek mümkündür. Çocuklara soruların cevaplarını vermekte acele etmemek gerekir onun yerine cevabı bulabilmeleri için teşvik etmek esas hareket tarzı olmalıdır. Bu durumun inşası için temel de erken çocukluk dönemine dokunmak gerektir. Bu dönem dede teşvik edici ve destekleyici olmak fayda sağlayacaktır. Kendi fikirlerinin gelişmesi için uygun ortamlar sağlanması çocukların gelişimi adına oldukça önemli bir faktördür.

 

Reggio Emillia Yaklaşımının İç Motivasyonu En Üst Seviyededir

 

Çocukların sayısız fikirleri, yaratıcı düşünceleri ve icatları vardır ve her biri birbirinden kıymetlidir, değerlidir. Çocuklar aktif deneyimler üreten, iyi gözlem yapabilen sosyal ce zihinsel olarak farklı kaynaklara sahip kişilerdir.

 

Reggio Emillia Yaklaşımında çocukların somut düşünce güçlerinin devamlılığının sağlanması için somut yaşantılardan örnekler sunulur. Bu örnekler onların yeni tecrübeler yaşamasına ve bu sayede de yeni deneyimler kazanmasına sebep olur.

 

Atakum Reggia Emillia Temalı Anaokulu Seçenekleri

 

Atakum Kreş Gündüz Bakımevi ve Anaokulu seçenekleri açısından oldukça zengin bir yelpazeye sahiptir. Reggia Emillia Temalı Anaokulu aramalarında Öykü Adası Kreş ve Anaokulu ön plana çıkmakta olup uzman ve başarılı eğitici kadrosuyla dikkatleri üzerine çekmektedir.

 

Reggio Emillia Okullarında Çocuklar Öğretmenler Tarafından Dinlenir

 

Sınıf ortamı ilham verici ve rahatlatıcıdır. Öğretmenin kendisi sınıf ortamı olarak değerlendirilebilmektedir. Bütün sınıflar piazza ismi verilen bir avluya açılır. Bu avluda maskeler, kasklar vs. fikir verici objeler vardır. Bu yaklaşımda çocuk her zaman her yerde kendisi sorgulayarak düşüncelerine saygı duyularak öğrenir.

 

 

 

 

Copyright Play Medya Reklam Ajansı (PMC) © 2022. Her Hakkı Saklıdır. kopyalanması ve çoğaltılması halinde yasal haklarımız işletilecektir.
Sohbet Başlat
Merhabalar nasıl yardımcı olabiliriz ?
Nasıl yardımcı olabilirim ? Bana sorularınızı sorabilirsiniz.
error: Uyarı: İçerik korunuyor !!