Çorum Osmancık doğumluyum. 23 yıllık evli, 2 çocuk annesiyim. Çocuk ruhlu, yaratıcı, eğlenirken öğrenmeyi, öğrenirken öğretmeyi çok seven biriyim. Çocuklara hikaye okumak, masal anlatmak, şarkı söylemek; kısacası çocuk ile çocuk olmayı çok seviyorum. Lise mezunuyum. Çocuk gelişimi alanı ile ilgili almış olduğum eğitim ve sertifikalarla beraber kendimi bu alanda geliştirerek 2010 yılında Ankara’da Yeşil Portakal Bebek Evi’nde çalışma hayatına başladım. Çocukların dünyalarına girmenin ne kadar keyif verici bir şey olduğunu hissetmek, daha özverili daha yaratıcı bir şekilde çalışmama iten en büyük sebeplerden biri oldu. Sonrasında Dadya Çocukları’nda Grup Lideri olarak 5 yıl boyunca kendim büyümeye, gelişmeye devam ederken çocuklarla beraber oynamaya, onların her türlü gelişimlerine destek olmaya devam ettim. Farklı yaş grupları, farklı kişilikler, ortamlar gözlemledim. Eşimin iş sebebi ile Amasya’ya taşındık. Amasya’da Dil Sokağı İngilizce Anaokulu ile yollarımız kesişti Grup Lideri olarak minik çocuklarımla beraber kendimi geliştirmeye, farklı deneyimler kazanmaya devam ettim. Daha sonra oğlumun üniversite ve çalışma hayatı ile birlikte Samsun’a yerleştik. Burada da sevgili Öykü Adası ile yollarımız kesişti. Eğlenirken öğrenmek, öğrenirken öğretmek felsefesiyle tekrardan çocuklarla buluşmak, onların dünyalarında farklı deneyimler kazanıyor olmak benim için çok heyecan verici. İlk olarak Dadya Çocukları’nda tanışmış olduğum Reggio Emilia Yaklaşımını, Dil Sokağı İngilizce Anaokulun’da da devam ettirerek çalışma hayatımı bu yaklaşım üzerinde geliştirmeye çalıştım. Öykü Adası’nda da kazanmış olduğum deneyimler ile beraber kendimi geliştirerek yeni projeler üretmeye devam edeceğim.

Aldığım Sertifikalar

Eğitici Aile Çocuk Eğitim Programı (0-6 Yaş Benim Ailem)

Diksiyon Eğitimi Programı

116 Saatlik Pratik İngilizce

Hijyen Eğitim Programı

Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı

Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

Dadya Çocukları – ‘Erken Çocukluk Dönemi’nde Eğitimde Yaratıcı Drama, Orff Yaklaşımından Yararlanarak Yaratıcı Müzik, Papya Maşa Tekniğiyle Oyuncak Yapımı, Proje Çalışmalarında Fen ve Matematik’

Okul Öncesinde Yaratıcılık ve 2 Saatlik Okul Öncesi Müzik Eğitimi

Okul Öncesinde Fen Eğitimi ve Okuma Yazmaya Hazırlık Eğitimi

Okul Öncesinde Yaratıcı Drama Yoluyla Matematik Eğitimi

Erken Çocukluk Döneminde İlkyardım Eğitimi

Önce Çocuklar Okul ve Aile Eğitim Danışmanlığı – Eğitmen Nuran Kansu’dan Çoklu Zeka Teorisi

Ayşegül Dede – Masal Anlatıcılığı Uygulamaları

Copyright Play Medya Reklam Ajansı (PMC) © 2022. Her Hakkı Saklıdır. kopyalanması ve çoğaltılması halinde yasal haklarımız işletilecektir.
Sohbet Başlat
Merhabalar nasıl yardımcı olabiliriz ?
Nasıl yardımcı olabilirim ? Bana sorularınızı sorabilirsiniz.
error: Uyarı: İçerik korunuyor !!