Merhaba
Ben Uzm. Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen Gamze Bal Çakı. 5 yıldır sürdürdüğüm İstanbul serüvenimden sonra bu yıl itibariyle Samsun’da yaşamaya başlıyorum.
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik programından mezun oldum. Yıldız Teknik Üniversitesi PDR lisansüstü programını ve DATEM çatısı altında Ebru Şalcıoğlu’ndan Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulayıcı Eğitimi’mi tamamladım. Öğrenme ve profesyonel iş hayatım boyunca pek çok gönüllü çalışmada yer alma fırsatı yakaladım. Çalışma hayatıma rehabilitasyon merkezinde psikolojik danışman olarak başladım. Bu süreçte özel gereksinimli çocuk ve ailelerle çalışmalar yürüttüm. Ruh sağlığı desteğine ihtiyaç duyan bireylerle danışmalarımı sürdürürken eş zamanlı olarak okul öncesi kademesinde psikolojik danışman ve rehber öğretmen olarak çalıştım. Ruh sağlığı ile ilgilenmeye başladığım günden itibaren pek çok eğitim ve seminerin hem katılımcısı hem de yürütücüsü oldum. Ruh sağlığı hizmetini farklı sektörlerde deneyimleme ve uygulama sayesinde mesleki esneklik kazanma fırsatı yakaladım. Halihazırda çocuk gelişim testleri ve kısa süreli çözüm odaklı terapi uygulayıcısı olarak çalışmalarımı sürdürüyorum. Çocuk ve ergenlerde cinsel gelişim, dokuz tip mizacın çocuk ve yetişkin iletişimine etkisi alandaki özel ilgi alanlarımdan. Doğa sporları yapmayı, bisiklet sürmeyi, voleybol oynamayı, dekorasyon ile ilgilenmeyi, yürüyüş yapmayı, saatlerce doğayı izlemeyi ve gözlemlerimi yazıya dökmeyi seviyorum. Pozitif psikoloji ve aile yapıları ile yakından ilgilenen, öğrenmenin, büyümenin ve kendini gerçekleştirmenin yaşam boyu aralıksız devam ettiğini düşünen, mutlu bir yaşamın temellerinin mutlu bir çocukluktan geçtiğine inanan bir psikolojik danışman olarak kişisel yolculuğuma devam ediyorum.

Copyright Play Medya Reklam Ajansı (PMC) © 2022. Her Hakkı Saklıdır. kopyalanması ve çoğaltılması halinde yasal haklarımız işletilecektir.
Sohbet Başlat
Merhabalar nasıl yardımcı olabiliriz ?
Nasıl yardımcı olabilirim ? Bana sorularınızı sorabilirsiniz.
error: Uyarı: İçerik korunuyor !!