Beyzanur Ok 1995 yılında Samsun’da doğdu. 2013 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü’nde lisans eğitimine başladı. 2014 yılında yatay geçiş programıyla Sinop Üniversitesi’ne geçiş yaparak ikinci yılını burada tamamladı. 2015 yılında Erasmus programı kapsamında yurt dışında, Litvanya’nın Kaunas ilinde Kauno Kolegija’da öğrenimine devam etti. Dördüncü yılında Farabi programıyla Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ne geçiş yapıp lisans eğitimini tamamladı. 2017 yılında Öykü Adası’nda meslek hayatına başladı.

İlk olarak okul öncesi öğretmenliği ile göreve başlayıp, devamında İngilizce öğretmenliği, İngilizce koordinatörlüğü ve Eğitim koordinatörlüğü gibi görevler üstlendi. Sonrasında ise okul öncesi öğretmeni ve Reggio Emilia takım lideri olarak çalışmaya devam etti.

2020 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Temel Eğitim Bilimi Sınıf Eğitimi Bölümü’nde tezli yüksek lisans eğitimine başladı. Reggio Emilia ilhamlı okullarda öğretmen olmak, Yeni normalin erken çocukluk dönemi üzerindeki etkilerinin ebeveyn görüşleri alınarak incelenmesi, Okul öncesi ve sınıf öğretmenlerinin Suriyeli çocuklarda gözlemledikleri davranış problemleri ve kullandıkları stratejiler, Yeni normalleşme süreci doğrultusunda okul öncesi eğitim sınıflarında yapılan değişikliklerin öğretmen görüşleri ile incelenmesi şeklinde makaleler hazırlayıp çeşitli dergilere gönderdi. Reggio Emilia İlhamlı Okullar: Eğitim sürecinin öğretmen, veli ve yönetici görüşleri doğrultusunda incelenmesi üzerine bilimsel araştırmalar yaparak tez çalışması hazırladı.

Günümüze kadar ; Erken Stem Atölyesi, Okul Öncesi Robotik ve Kodlama Eğitici Eğitimi, Pandemi Sürecinin Erken Çocukluk Dönemine Etkisi, Okul Öncesi Döneminde Başarı ve Motivasyon, Kuklanın Entegrasyonu, Duyusal Gelişimi Desteklemek, Masal Anlatıcılığına Giriş, Çocukların Psikolojik Parmak İzleri, Okul Öncesi Çocuklarda Problematik Ekran Kullanımı, Ergoterapi, Düşünüyorum Öyleyse Oynayalım: Bilişsel İşlevleri
Destekleyen Etkinlik Uygulamaları, Reggio Emilia Yaklaşımı Eğitmen Eğitimi, Reggio Emilia Yaklaşımında Dokümantasyon ve Uygulama Örnekleri, Reggio Emilia Yaklaşımında Projeler ve Uygulama Örnekleri, Reggio Emilia İlhamlı Olmak, Reggio Emilia Eğitmen Atölyeleri, Progettazione Reggio Emilia Yaklaşımında Projeler, Almanya Orman ve Doğa Okulları Federasyonu ile… gibi çeşitli eğitimlere katıldı.
Öykü Adası’nda Okul Öncesi Öğretmeni ve Reggio Emilia Takım Lideri ve Eğitim Koordinatörü olarak görevine devam etmektedir.

Copyright Play Medya Reklam Ajansı (PMC) © 2022. Her Hakkı Saklıdır. kopyalanması ve çoğaltılması halinde yasal haklarımız işletilecektir.
Sohbet Başlat
Merhabalar nasıl yardımcı olabiliriz ?
Nasıl yardımcı olabilirim ? Bana sorularınızı sorabilirsiniz.
error: Uyarı: İçerik korunuyor !!